Wręczono nagrody w konkursie na „Esej w zakresie stosunków międzynarodowych”

        

W tym roku uczniowie szkół ponadgimnazjalnych nadesłali 91 prac, głównie z czterech województw: podkarpackiego, małopolskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Konkurs jest formą popularyzacji wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy
z zakresu politologii i stosunków międzynarodowych. Umożliwia młodzieży udział
w debacie o problemach współczesnego świata, o wojnie i pokoju, o prawach człowieka, globalizacji, instytucjonalizacji itp. Konkurs był skierowany do uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie bieżącej edycji mieli do wyboru jeden z trzech podanych tematów: "Konsekwencje procesów globalizacyjnych dla współczesnego świata", "Zagrożenia współczesnego fundamentalizmu religijnego" oraz "Wpływ procesów polityczno-ekonomicznych na bezpieczeństwo europejskie".

 

 

Komisja wyłoniła czterech laureatów oraz przyznała wyróżnienia sześciu uczestnikom:

I miejsce zajęła Katarzyna Kraska z klasy IV „A”, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu za pracę na temat: Konsekwencje procesów globalizacyjnych dla współczesnego świata. Czytaj w PDF.

II miejsce ex aequo zajęły:

Dominika Gajewska z klasy I „H”, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie za pracę na temat: Zagrożenia współczesnego fundamentalizmu religijnego. Czytaj w PDF.

oraz

Justyna Chodorowska z klasy II „B”, Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu za pracę na temat: Zagrożenia współczesnego fundamentalizmu religijnego.
Czytaj w PDF.

III miejsce zajęła

Izabela Krubnik z klasy I „i”, IV Liceum Ogólnokształcącego
im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie za pracę na temat: Zagrożenia współczesnego fundamentalizmu religijnego. Czytaj w PDF.

 

Wyróżnienia Rektora PWSW zostały przyznane:

Agnieszce Furmaniak z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju (klasa I "E") za pracę na temat: Konsekwencje procesów globalizacyjnych dla współczesnego świata

Kamilowi Marnikowi z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej (klasa I "A") za pracę na temat: Wpływ procesów polityczno-ekonomicznych na bezpieczeństwo europejskie 

Natalii Mazur z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika
w Biłgoraju (klasa I) za pracę na temat: Konsekwencje procesów globalizacyjnych dla współczesnego świata

Agacie Ordon z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli (klasa II) za pracę na temat: Konsekwencje procesów globalizacyjnych dla współczesnego świata 

Sylwii Paluch z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika
w Biłgoraju (klasa III) za pracę na temat: Zagrożenia współczesnego fundamentalizmu religijnego

Joannie Stec z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu (klasa II) za pracę na temat: Konsekwencje procesów globalizacyjnych dla współczesnego świata

Gratulujemy!

Relację nadesłał: Mateusz Ryś, Instytut Stosunków Międzynarodowych i Polityki Regionalnej PWSW w Przemyślu.