Czytaj polską literaturę i pomagaj bibliotekom!

obrazek

18 czerwca ruszyła akcja społeczna „Czytam polskie”, której celem jest zebranie środków na zakup współczesnej polskiej literatury dla najmniejszych i najbardziej potrzebujących punktów bibliotecznych.

Czytaj dalej


Konkurs Głośnego Czytania w Bibliotece Publicznej w Chobieni

obrazek

Fundacja PWN tym razem wsparła konkurs organizowany przez Bibliotekę Publiczną w Chobieni, który odbył się 27 maja 2015 roku.

Czytaj dalej


I Ogólnopolski Konkurs Wiedzy w sosnowieckim Humanitas

obrazek

Ponad 100 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju zmierzyło się w piątek 22 maja w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy „Przyszłość w rozumie” zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu.

Czytaj dalej


Przyszłość polszczyzny – polszczyzna przyszłości

obrazek

Od 14 do 17 października 2015 r. w Bydgoszczy spotykamy się na X Forum Kultury Słowa.

Czytaj dalej


Konkurs Wiedzy o Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi rozstrzygnięty.

obrazek

Fundacja PWN wsparła Koło Naukowe Zarządzania Zasobami Ludzkimi HRM działające przy Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu.

Czytaj dalej


Dzieci pięknie czytają

obrazek

W Trzebnicy rozstrzygnięto Konkurs Pięknego Czytania. Jednym z celów projektu jest popularyzacja starannej, głośnej lektury, rozumianej także jako jeden z możliwych sposobów interpretacji tekstu.

Czytaj dalej


Mistrz Pięknego Czytania wybrany!

obrazek

Celem konkursu było krzewienie kultury żywego słowa, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, przygotowanie do wystąpień publicznych oraz popularyzacja literatury dziecięcej.

Czytaj dalej


Wręczono nagrody w konkursie na „Esej w zakresie stosunków międzynarodowych”

obrazek

Konkurs jest formą popularyzacji wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy z zakresu politologii i stosunków międzynarodowych. Umożliwia młodzieży udział w debacie o problemach współczesnego świata, o wojnie i pokoju, o prawach człowieka, globalizacji, instytucjonalizacji itp.

Czytaj dalej


Środki na szkołę i przychodnię w Monasao

obrazek

Fundacja PWN wsparła Stowarzyszenie Misji Afrykańskich i XLII Liceum Ogólnokształcące w Warszawie w organizacji tygodnia misyjnego.

Czytaj dalej


Fundacja PWN partnerem merytorycznym Forum Młodych przedsiębiorców

obrazek

Cykl spotkań inaugurujących II edycję Programu "Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście".

Czytaj dalej


Bezpieczeństwo europejskie, globalizacja, fundamentalizm religijny

obrazek

Konkurs na esej w zakresie stosunków międzynarodowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oragnizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Europejską w Przemyślu

Czytaj dalej


Pracownicy PWN dla Domu Socjalnego dla Mężczyzn

obrazek

Fundacja PWN w ramach wolontariatu pracowniczego zorganizowała wsparcie dla Domu Socjalnego

Czytaj dalej


Bajkowy Festiwal Dzieci-Dzieciom

obrazek

Profilaktyka była tematem przewodnim IV edycji Akcji Dzieci-Dzieciom 2014. Edukacja poprzez zabawę w teatr - jak dzieci widzą i patrzą swoimi oczami na temat profilaktyki. Tego dowiedzieliśmy się podczas premier przygotowanych przez dzieci 6 sztuk teatralnych powstałych na motywach bajek.

Czytaj dalej


II Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

obrazek

W poniedziałek 17 listopadzie br. w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie odbyło się podsumowanie Konkursu. Z radością informujemy, że w projekcie uczestniczyło prawie 8 tysięcy uczniów wszystkich etapów edukacyjnych województwa małopolskiego. Fundacja PWN wsparła projekt.

Czytaj dalej


"Powstanie Warszawskie – pamięć wiecznie żywa" w Chobieni

obrazek

W związku z 70. rocznicą Powstania Warszawskiego Biblioteka Publiczna w Chobieni zorganizowała konkurs historyczny skierowany do uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych.

Czytaj dalej


"Książka na wakacje" w Strzelcach Opolskich

obrazek

Fundacja PWN w ramach projektu współpracy z bibliotekami wsparła Strzelecki Ośrodek Kultury.

Czytaj dalej


Konkurs Pięknego Czytania

obrazek

Zapraszamy do udziału w IV edycji Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu.

Czytaj dalej


Fundacja PWN dla seniorów

obrazek

Warsztaty aserytwności "Wiem jak kupować" ruszają już w październiku.

Czytaj dalej


Informacja dla bibliotek

obrazek

Tworzymy listę dostępnych tytułów książek na nagrody w konkursach

Czytaj dalej


Fundacja PWN wspiera młodych przedsiębiorców

obrazek

Frekwencja na warsztatach Forum Młodych okazała się rekordowa. Na 60 dostępnych miejsc otrzymaliśmy 300 zgłoszeń.

Czytaj dalej


Zakończenie „Warsztatów głośnego czytania”

obrazek

Właśnie zakończyliśmy pierwszą edycję „Warsztatów głośnego czytania”, które zorganizowaliśmy dzięki dofinansowaniu z dzielnicy Ursynów oraz współpracy z Biblioteką Publiczną im. Juliana Ursyna Niemcewicza na warszawskim Ursynowie.

Czytaj dalej


„Słowo do słowa” w wersji na urządzenia mobilne

obrazek

Nasza gra dostępna jest również w wersji na urządzenia mobilne z systemem Android. Można bezpłatnie pobrać ją w sklepie Google Play. Wystarczy w polu wyszukiwania wpisać poniższy link: air.pl.pwn.slowodoslowa

Czytaj dalej


Gra „Słowo do słowa” już dostępna!

obrazek

Zapraszamy do udziału w grze językowej, stworzonej przez naszą fundację. Do piątku 15 listopada grze towarzyszy konkurs, w którym można wygrać darmowe roczne dostępy do „Uniwersalnego słownika języka polskiego” PWN o wartości 199 zł!

Czytaj dalej


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2014–2020

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020 zakłada przeznaczenie miliarda złotych na czytelnictwo. Program obejmuje działania takie jak promocja i upowszechnianie książki i czytelnictwa, wydawanie wartościowej literatury i czasopism kulturalnych, modernizacja bibliotek, budowa zaangażowania społeczności lokalnych wokół bibliotek czy wsparcie udostępniania legalnej książki w Internecie.

Czytaj dalej


Warsztaty Głośnego Czytania dla młodzieży

obrazek

Zapraszamy wszystkich chętnych na bezpłatne „Warsztaty głośnego czytania” dla młodzieży! Prowadzący: Jerzy Łazewski – aktor, absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Miejsce: Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Warszawie - wypożyczalnia nr 109 ul. Koński Jar 10 (metro Ursynów). Zapisy trwają do 2 października, liczba miejsc ograniczona.

Czytaj dalej


Słowo do słowa

obrazek

Projekt gry językowej „Słowo do słowa” jest realizowany przez naszą Fundację w ramach dofinansowania w programie dotacyjnym Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Użytkownicy będą mogli pobrać grę bezpłatnie jako aplikację na tablety, telefony komórkowe lub zagrać w nią na stronie internetowej.

Czytaj dalej


Wyprawka Edukacyjna PWN

obrazek

W ramach projektu Wyprawka Edukacyjna PWN, przekazaliśmy podręczniki oraz artykuły szkolne dla najbardziej potrzebujących dzieci z Zespołu Szkół nr 45 na warszawskiej Pradze. Ufundowane przez nas książki otrzymało trzydziestu uczniów szkoły podstawowej.

Czytaj dalej


Zaczytaj się na lato

obrazek

Nasza biblioteka partnerska w Mrozach, na początku lipca ogłosiła konkurs na najlepszego czytelnika tegorocznych wakacji. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z terenu gminy. Fundacja PWN była fundatorem nagród dla najaktywniejszych czytelników.

Czytaj dalej


Centrum Zimbardo w Polsce!

obrazek

Światowej klasy psycholog Philip Zimbardo ogłosił, że chce uruchomić w Katowicach centrum dla młodzieży. Centrum Zimbardo zostało formalnie powołane 19.04.2013 przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych, a Profesor Zimbardo jest jego Patronem. Siedziba centrum dla młodzieży mieści się w sercu zabytkowego Nikiszowca - dzielnicy Katowic. Pomysłodawców czeka remont pomieszczeń i ich wyposażenie zgodnie z potrzebami młodzieży.

Czytaj dalej


Dzień Języków Obcych w Gimnazjum Integracyjnym nr 52 w Warszawie

Dnia 21 czerwca w Gimnazjum Integracyjnym nr 52 w Warszawie odbył się Dzień Języków Obcych. Fundacja PWN była sponsorem nagród dla uczestników. W ramach Dnia Języków Obcych, gimnazjaliści uczestniczyli w animacjach językowych, przy okazji bawiąc i ucząc. Mieli okazję szlifować język angielski i niemiecki, których uczyli się przez cały rok szkolny.

Czytaj dalej


Gminne dyktando "Mistrz ortografii" w naszej bibliotece partnerskiej w Siemiatyczach

obrazek

W czerwcu w siemiatyckiej bibliotece odbyło się dyktando, w którym nagrody ufundowała m.in. Fundacja PWN, przekazując na ten cel pakiet słowników. Strużka, pobłażać, Józia, jarzynka, bakłażany, witraże - te słowa okazały się najtrudniejsze dla uczestników dyktanda.

Czytaj dalej